Menu
Publikováno dne

Ford Mustang Bullitt Steve McQueen Edition

Ford Mustang Bullitt je legenda, kterou proslavil herec a závodník Steve McQueen, jehož jméno také právě tato série nese. Slavnostní premiéra auta v zeleni Dark Highland, takové, jakou měl Mustang i ve filmu, který se u nás jmenoval Bullittův případ, se uskutečnila v hotelu u brněnského Masarykova okruhu.

Ford Mustang Bullitt Steve McQueen Edition

„Každému zákazníkovi se vůz staví doslova na míru. V základní verzi má 500 koní, ovšem podvozek je už postaven tak, že vůz může mít pod kapotou i víc. Je to auto s příběhem, kdy syn slavného herce při tvorbě tohoto vozu chtěl, aby se z Fordu Mustang, se kterým jezdil jeho táta, stalo zase řidičské auto. Tedy auto, které se opravdu musí řídit, ale zároveň je radost ho řídit" říká Petr Vavrouš ze společnosti AUTO IN Performance, která bude stroje v limitované edici upravovat podle přání a podle evropských homologačních pravidel.

Edice Steve McQueen není prací automobilky Ford, nýbrž vznikly ve spolupráci firem McQueen Racing, Steeda a Galpin Auto Sports. Pro evropské zákazníky je vůz připravován v technickém centru AUTO IN Performance v Pardubicích.

Oproti sériovému Mustangu Bullitt je tu např. kompletně přepracovaný podvozek nebo nové sání a další drobné úpravy motoru, které výkon pětilitru Coyote běžného Mustangu GT zvýší na zmíněných 500 koní. Za další příplatek je ale k mání i kompresor, který pošle výkon až na 785 koní.

"Všechny jsou zásadně s manuální převodovkou a mají už předem přichystáno mnoho detailů pro další úpravy na přání zákazníků. Například uchycení pro sedačky s pětibodovými pásy, individualizace interiéru a mnoho dalších možností," pokračuje Vavrouš.

"Ke každému kusu mimo gravírovaného klíče dostane zákazník i číslovanou plachtu. V garáži ho může obdivovat i se slavnou fotografií původního Mustangu z roku 1967 a fotografií Steve McQueena," dodává.

AUTO IN Performance se zároveň stará také o to, aby naučili své zákazníky se silným vozem jezdit. "Pro zájemce o tuto edici je připraven i individuální Driving course zaměřený na plné pochopení vlastností tohoto unikátního vozu. Pro zahraniční klienty je připraven kompletní servis - od transferu z letiště až po ubytování," vysvětluje dále Vavrouš.

Součástí služeb, které jsou připraveny pro zájemce o tento vůz je např. i Premium delivery - dodání vozu přímo zákazníkovi, uskladnění na zimu s kompletní péčí a další zajímavé služby.

Dovozce o speciálu nemluví ani jako o autu, ale jako o investici. Vůz sám o sobě stojí zhruba 1,3 milionu korun, základní cena úprav po dovozu z USA, mimo jiné i pro evropské předpisy, je 30 tisíc eur, tedy asi 769 tisíc korun.

Limitovaná a číslovaná edice bude ročně čítat pouze 300 kusů. První vozy z ní se už připravují pro první americké zákazníky. Tento kousek, který je první v Evropě, má pořadové číslo 24. Aktuálně je na světě rezervováno více než 100 ks této sběratelské edice.