Menu
Publikováno dne

Nissan hrdým partnerem festivalu Jeden svět

Nissan se stal jedním z partnerů festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festivaloví hosté jezdí po Praze elektromobily Nissan. Bezemisní přepravu asi 150 zahraničních hostů obstarává pět 100% elektromobilů Nissan Leaf a e-NV200. Nabíjení elektromobilu zajisťuje společnost ABB na svých rychlonabíjecích stanicích.

leafsv

Návštěvníci festivalu navíc mají možnost vyhrát zapůjčení Nissanu Leaf na víkend. Stačí správně odhadnout počet kilometrů, které ujede během prvního festivalového týdne pět elektromobilů Nissan, které vozí festivalové hosty po Praze. Více informací o soutěži na http://www.jedensvet.cz/2016/nissan

Používání elektromobilů je součástí strategie festivalu, jíž se Jeden svět snaží snížit svou ekologickou zátěž. Další opatření, která festival v tomto roce přijal, je např. vegetariánské občerstvení nebo mobilní aplikace, jíž se bude snažit nahradit papírové katalogy.

Hlavním tématem 18. ročníku festivalu je hledání domova. Jeden svět tak reaguje na úroveň veřejné debaty, která se v ČR rozvinula v souvislosti s příchodem migrantů do Evropy. Jeden svět se koná od 7. do 16. března 2016 v Praze a následně navštíví 32 dalších měst v ČR a Brusel.

Více informací na www.jedensvet.cz.

Festival Jeden svět v číslech