Menu
Publikováno dne

SHK Mustangové AUTO IN

Oficiální report - SHK Mustangové AUTO IN

LITVÍNOV – PARDUBICE 0:6

Favorizovaní Mustangové vlétli do prvního dějství a hned se hnali za úvodní brankou. Jejich útočné snažení už ve druhé minutě zbrzdilo vyloučení Kořínka za napadení. Litvínovu se přesilovka ale vůbec nevydařila, hostě je zatlačili do jejich třetiny a tvořili si šance. Jednu z nich nevyužil hostující střelec Pavel Kubeš, jeho pokus ztroskotal na domácím brankáři Žižkovi.

Kořínek putoval na trestnou lavici zanedlouho podruhé. Domácí si ale i přes početní převahu nedokázali vytvořit kloudnější příležitost, hrálo se především před jejich brankou. I hosté si poté zkusili přesilovou hru, jelikož se Jaster provinil držením protihráče. Domácí ale ani pod obrovským tlakem neinkasovali. Největší šanci v této fázi hry měl Hering, gólman Žižka ale pozorně zasáhl lapačkou. Litvínov přečkal tlak na konci první třetiny a po patnácti minutách se tak hrálo bez branek.

Hned na začátku druhé části hry zkomplikoval černožlutým život svým vyloučením Kuhli-Lauenstein, neboť se provinil nedovoleným bráněním. A v této přesilovce už se mohli Mustangové radovat. Štěpják pěknou přihrávkou našel Pavla Kubeše a ten prostřelil domácího Žižku střelou do horní poloviny branky. Pardubice presovaly Litvínov a jejich tlak nesl ovoce. Hering v podobné situaci jako při první brance našel znovu Pavla Kubeše a ten se ani tentokrát nemýlil. Domácí se ještě ani nerozkoukali a už znovu lovili puk ze své sítě. Individuální akcí se blýskl nahrávač na druhou branku Bernard Hering, objel branku a ze strany puk vstřelil za překvapeného Žižku.

Nabuzení hosté naprosto decimovali Litvínov, hrálo se pouze na jednu branku. Další branku přidával po přihrávce Štěpjáka kdo jiný, než Pavel Kubeš, a svojí třetí brankou zkompletoval svůj hattrick. Ten samý hráč nevyzrál na Žižku tváří v tvář v další šanci, brankář domácích svůj tým podržel. Ke konci druhého dějství si ještě vysloužil Záluský trest za hození hole, toto oslabení ale černožlutí zvládli.

Třetí třetina začala dvěma velkými šancemi Pavla Kubeše, obě ale zlikvidoval strážce litvínovské svatyně Žižka. O chvíli později se ale mohly Pardubice znovu radovat, ruce nad hlavu zvedl po své individuální akci Lukáš Štěpják. Další vyloučení hostů toho na obrazu hry příliš nezměnilo, i v oslabení dokázali Mustangové navýšit brankový účet. Pavel Kubeš si vyměnil puk s Kvochem a hezký ťukes zakončil střelou za Žižkovo záda. Hra na jednu branku pokračovala, po další střele Kubeše zvonila tyč! Branková konstrukce se poté otřásla ještě jednou, Kvoch o chvíli později zamířil také do tyčky. Domácí Litvínov už se do hry nedostal, hosté z Pardubic si tak v exhibičním zápase připsali snadné vítězství.

Karel Žižka (HC Litvínov sledge): „Soupeř z Pardubic byl dnes lepší, v základu má několik reprezentantů. My jsme se dnes v tomhle složení sešli poprvé a měli jsme brankáře, který musel nahradit dva brankáře, co nám zápas odřekli. Zhostil se toho dobře a kluci se snažili, co to šlo.“

Michal Tereska (SHK Mustangové AUTO IN): „První třetinu jsme hráli hrozně. Ve druhé třetině jsme se trochu srovnali, což bylo vidět i na skóre a na průběhu hry. Od poloviny zápasu šli na led kluci, kteří se tam normálně nedostávají, takže dneska si ta naše početná střídačka zahrála kompletně celá, což byl účel. Pro nás není důležité vyhrávat o deset dvacet gólů, ale aby si zahráli všichni.

Pardubičtí po dvou prohrách ve Zlíně a Studénce se dostali do kontaktu s čelem tabulky, po výhře v Litvínově dokázali zvítězit na ledě Karlových Varů 6:4 a usadili se na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na první Zlín.

 

KARLOVY VARY - PARDUBICE 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Mustangům vyšlo dobře prvních dvacet minut. Hned ve 4. minutě otevřel skóre pardubický kapitán Pavel Kubeš, přičemž na jeho trefu navázal v 16. a 20. minutě německý snajpr Bernhard Hering - 0:3.

Ač se zdálo, že Mustangové mají duel plně pod kontrolou, bylo tomu naopak. Domácí gólem Michala Geiera a Marka Schneidera totiž ještě do pauzy snížili na rozdíl jediné trefy.

A dílo dokonáno jest bylo ve 32. minutě, kdy na 3:3 srovnal Michal Berger. Posléze ale nastal důležitý okamžik: v souboji s dvěma protihráči se nešťastně zranila hlavní útočná síla Žraloků jménem Michal Geier, který následně odstoupil ze zápasu.

I bez něj ale pokračovala gólová přestřelka, na trefu hostujícího Pavla Kubeše dokázal odpovědět Lukáš Karafiát. Vítězný gól ale padl v čase 37:17 z hokejek Pardubických, prosadil se Marek Michalec, který za dvě minuty ještě svou druhou trefou v zápase jistil výhru Pardubic 6:4.

Mimochodem, loni se ve Varech odehrál téměř totožný duel, Pardubice taktéž ztratily vedení 3:0, nakonec ale stejně vyhrály 6:4.

Michal Geier (útočník Karlových Varů): "Dorazil velmi kvalitní tým. Chtěli jsme se zaměřit na individuality. Bohužel jsme nezachytili začátek a bylo to o tři góly. Na druhou stranu nás může těšit, že i za takového stavu jsme si dokázali, že umíme zabojovat a vyrovnali jsme. Nakonec to ale na body stejně nestačilo... Tak nějak to odráží naši současnou situaci, nehrajeme špatně, ale body nemáme."

Bernhard Hering (útočník Pardubice): "Byl to nakonec velmi těžký zápas. Měli jsme mnoho šancí, ale málo kdy jsme je zakončili gólem. Oproti tomu soupeř byl produktivní a dokázal nám zavařit. Stáhli stav z 0:3 na 3:3, potom ještě jednou vyrovnali... Buďme rádi za tři body."